poniedziałek, 2 lutego 2015

Nie-moc

Ja już nie wiem co zrobić, żeby Roszek bardziej się skupiał - mówi mi pani logopeda.

Bazyli, jak tylko wysiądzie z auta, zaczyna wrzeszczeć.
Zdecydowanie nie służy Mu chaos, jaki zapanował w przedszkolu. Mała grupka dzieci ze specjalnymi potrzebami puchnie i puchnie, z kilkorga dzieci zrobiło się kilkanaścioro, a panie jak były dwie, tak są dwie.

Trzeba pójść, wyszczerzyć kły, zawarczeć o swoje.

Jam łagodny pies pasterski, nieprzywykły do bojów i potyczek.


Jedyne miejsce, gdzie oddałabym Bzyla bez mrugnięcia okiem, jest oddalone od nas o 60 km w jedną stronę. I Roszek nie ma tam wstępu, bo jest to przedszkole tylko dla autystów.

Poczułam dziś się nagle totalnie samotna.

Tak bardzo chciałabym się pogodzić z tym, że JEST JAK JEST i nie walczyć o więcej.

Ale NIE WOLNO mi tego zrobić.

Więc szarpię się ze sobą, z dziećmi, ze światem.


Wypłakuję w psią sierść całą swoją matczyną
NIE-MOC.5 komentarzy :

 1. Co mam powiedzieć, życie :)
  U logopedy opieprz dostaję ja raz, że po koleżeńsku, dwa że Kajtek kocha się w Aśce logopedce i poszedł by z nią na koniec świata, Oczywiście u niej pracuje jak dziki, w domu wiadomo.
  W naszym przedszkolu jest ok, a i tak czasami taka niemoc mnie bierze i dziewczyny ciągną o więcej, a ja więcej nie mogę.
  Terapię na płaczka zalecam, problemu nie rozwiąże ale jakoś tak lżej :) Przy okazji w takiej grupie niestety prawo przewiduje nawet do 10 dzieci i na to nauczyciel i pomoc. U nas dyrekcja ma charakter walczący czyli mamy 6- 7 w grupach i obecnie 3 w grupie dla autyzmu. Może nie będzie trzeba gryźć tylko jakoś tak ... ładnie zasugerować :) Trzymam kciuki

  OdpowiedzUsuń
 2. Madziu, a do jakiego przedszkola chodzi Twoj synek? Jezeli samorzadowego, lub integracyjnego,przysluguje mu dodatkowa pani opiekunka,tylko dla niego. Ja mojemu wywalczylal,opiekunke,tzw cien, zwrot kosztow za paliwo do przedszkola i spowrotem, zajecia z psychologiem,logopeda, pedagogiem,rewalidacje, 8 godzin w tygodniu(inne dzieci maja 8-12 godzin w miesiacu). Walcze zaciekle od sierpnia o terapie sensoryczna, bo teraz ciagle jezdze prywatnie, i wojt wyslal osobe na przeszkolenie z zakresu integracji si, wiec jestesmy na dobrej drodze, W kazym razie, musisz byc natretna, gryzc, drapac i nie daj sie . Wszystko dla naszych dzieciaczkow

  OdpowiedzUsuń
 3. Przytulam Cię Kochana :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Pani MAGDO trzeba WALCZYĆ o SWOJE.

  OdpowiedzUsuń
 5. Magda przesyłam Ci resztki wykrzesanej mocy pomimo u mnie dziś również nie-moc, czarna d... i inne takie i nawet psa brak żeby się wypłakać... Sił Ci życzę!

  OdpowiedzUsuń