poniedziałek, 28 lipca 2014

PEP-R

Dostałam wyniki zindywidualizowanego badania Profilu Psychoedukacyjnego Bazyla czyli tzw. PEP-R. Pani psycholog spędziła z Bzylem sporo czasu dając Mu przeróżne zadania do wykonania i wszystko skrupulatnie zanotowała. Stąd wiemy mniej więcej w jakim wieku rozwojowym znajduje się delikwent. W chiwli badania miał 39 miesięcy. Wypadł na 22.

Badane były takie obszary:
- naśladowanie,
- percepcja,
- motoryka mała,
- motoryka duża,
- koordynacja wzrokowo-ruchowa,
- czynności poznawcze,
- komunikacja: mowa czynna.

W większości z nich Bzyl osiągnął poziom między 15 a 22 miesiącami. Mowa - wiadomo - leży i kwiczy. W jedenej dziedzinie natomiast prześcignął swój wiek rozwojowy - w koordynacji wzrokowo-ruchowej wykonał zadania odpowiadające wiekowi 44 miesięcy :)

Wiem, to tylko test, cyferki, zimne kalkulacje. Ale to bardzo pomocna teoria jest. Bo czarno na białym mam napisane, co jest poza Bzyla zasięgiem (na razie), z czym sobie radzi, a  co jest w fazie "obiecującej". I nad tym skupić się trzeba.

I szlifować tę grudkę, aż zmieni się w diament.


4 komentarze :

 1. Wyniki całkiem niezłe.

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawda ważne są wskazówki,od czego zacząć,co utrwalać,a czego się nauczyć.Pani MAGDO tylko systematyczną ale UKIERUNKOWANA pracą dziecko się rozwija.A oto chyba chodzi.prawda?

  OdpowiedzUsuń
 3. Mowa - na pewno, oprócz filmów, puszczasz zbójnikom audiobooki?
  Np. Słoń Trąbalski, zapominalski: "Miał przyjść do Państwa Krokodylów na filiżankę wody z Nilu, Zapomniał!Nie przyszedł!" - język, pojedyncze słowa wpadają w ucho. Może pomogą zaskoczyć?

  OdpowiedzUsuń