wtorek, 31 grudnia 2013

Lista sprawunków do zapomnienia i do zapamiętania

Worek soli zjedliśmy w trakcie tej pechowej trzynastki, były boje wielkie, największe, na śmierć i życie, i te mniejsze, błahe, ale dobijające cuda codzienności.

Chcę zapamiętać zapach domu po długim w nim nie-byciu, smak łez szczęścia powracających i witających ich w progu.

Chcę zapamiętać małe ramionka oplatające moją szyję i bezpieczny kokon domowego ogniska.

 

Nie chcę pamiętać, że mogło nie być już nic, tylko popiół i zgliszcza, że wisiało nad nami wielkie CIACH odcinające raz na zawsze wszystko.

Chcę zapomnieć, że po Bzylka jakieś siły czarcie wyciągają szpony, a ja, znów wywołana do tablicy, staję do tej sztafety ponad moje nadwątlone siły.

 

Z tego mijającego roku chcę zapamiętać uśmiechnięte buzie moich dzieci.

IMG_0011

IMG_0018

 

4 komentarze :

 1. Magdo, kochana Magdo! Niech ten Nowy Rok będzie spokojniejszy, układny i lekkostrawny dla Ciebie. Niech się dzieje dużo dobrego. Uśmiechniętego. Trzymajcie się ciepło. A i niech kolekcja plasterków pęcznieje. Na wszelakie okazje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ma i Sia z Gęsiń-ca1 stycznia 2014 15:38

  Pola i lasy na noworocznym spacerze ze Srebrem Księżyca, a teraz jeszcze Słońce odbijające się w wodzie - widzę z okna, za chwilę zachodzić będzie na pomarańczowo-fioletowo - wszystko to nam mówi:


  Rok 2014 bęęęędzie się do Sagi Koniecznych uśmiechał, przymilał, łasił i targał za uszka.
  "Czego ucho duchem słucha!"
  Idziemy dla Was palić ognisko, pa

  '

  OdpowiedzUsuń
 3. Ma i Sia z Gęsiń-ca1 stycznia 2014 17:20

  Tym razem mamsia z Gęsińca...Kochana Magdziu, najlepsza opiekunko gwiazd i łobuzów. Wspólnie obronimy Bzylka przed zakusami czarnych armii - nie wybieramy tego, co do nas przychodzi, ale to, co możemy w danej sytuacji zrobić. A MOŻEMY o wiele więcej, niż myślisz. Razem, w kręgu. Pojedynczą trzcinę łatwo złamać, wiązkę -bardzo trudno. Jesteśmy i będziemy z Tobą, my kruche trzcinki. Ale wiele nas, wiele, kochana wojowniczko...Ten rok niech będzie wspólnym rozgarnianiem ciemności, bo Miłość to najjaśniejsze światło, którego mrok nie pokona...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ma i Sia z Gęsiń-ca1 stycznia 2014 18:19

  Znaki dymne wyslane gdzie trzeba

  OdpowiedzUsuń