sobota, 2 kwietnia 2016

2.04

Głogów świecił dziś na niebiesko, przynajmniej tam, gdzie się zjawialiśmy :) Całą rodzinką, oczywiście od stóp do głów ubrani na niebiesko, wzięliśmy udział w niektórych z licznych atrakcji przygotowanych przez Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych, Stowarzyszenie Niebieska Przystań i Bibliotekę Miejską - oczywiście z Głogowa. Dzieci szalały w parku rozrywki na kulkach i innych atrakcjach pod czujnym okiem wolontariuszy gimnazjalistów, a my, czyli rodzice przy pysznym torcie mogliśmy posiedzieć w restauracji, pogadać, poznać się lepiej. Pomysł cudowny! Potem krótka przerwa u babci i dziadka i już mknęliśmy do Biblioteki Miejskiej na wernisaż wystawy fotografii, na których uśmiechały się buzie dzieci z autyzmem z Głogowa i okolic, w tym oczywiście Endorfinkowe lica. 

Czy można świętować autyzm? 

Hm. 

Można. Można delektować się tą trudną odmiennością, często przełykając łzy, ale jednak.
Można świętować autyzm, bo otwiera nam zamknięte oczy.
Budzi nas z letargu praca-kasa-dom-meble-wczasy-tv.
Budzi nas do życia, tego prawdziwego.Tak chłopcy świętowali na sesji fotograficznej. 

Dziękujemy autorkom zdjęć - Paniom Izie i Ewie Matuszewskim za wspaniałą przygodę!

Dziękujemy Zespołowi Palcówek Szkolno-Wychowawczych,  Stowarzyszeniu Niebieska Przystań i Bibliotece Miejskiej z Głogowa za wspaniałe atrakcje, gościnność, zaangażowanie i wielkie serca!
2 komentarze :

  1. Autyzmu nie można ŚWIĘTOWAC tylko TRZEBA najlepiej co miesiąc aby był dostrzegany i ktoś w końcu by WAM RODZICOM pomógł choć w kwestii medycznej oczywiście bez kolejki.WASZE zdjęcia jak zawsze BOSKIE.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze Wam w blue... Super te zdjęcia, chłopaki dobrze się bawią����

    OdpowiedzUsuń