sobota, 9 stycznia 2016

1%

Życie to trudna gra, nierówna bardzo. Każdy dostaje inne karty i nigdy nie wiadomo, co nam się w talii trafi. A grać trzeba. I wygrywać! Wygrywać uśmiech swoich dzieci, ich pogodę ducha i nowe umiejętności, ich samodzielność i szczęśliwe życie. Nawet, jak się ma pod górkę.

Nieśmiało szepczemy Wam do uszka - pamiętajcie o nas...
Plakat* można zapisać na dysku i rozesłać znajomym przez e-mail bądź facebook.
Będziemy wdzięczni za każdy1% :)* Bardzo dziękuję pewnej Anonimce/Anonimowi, która/y przed rokiem podał/a mi pomysł na plakat z kartą do gry. BARDZO DZIĘKUJĘ! Szczególnie fajnie sprawdził się na ulotce!

Tadziu, dziękujemy za pomoc nieocenioną!!!2 komentarze :

  1. Nie ma za co i polecam się na przyszłość.
    :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak tam walka Bazylego z toaletą ? proszę spróbować za każdym razem, gdy chłopiec robi siku mówić mu do ucha "siku" - jeśli ma Pani wrażenie, że nie usłyszał - powtórzyć np. ciszej/głośniej tak żeby zwrócił uwagę na to co pani mówi. Poza tym nie prowadzić "monologów" do chłopców, bo oni wtedy zwyczajnie przestają się skupiać na Pani głosie (wyłączają się na Pani głos - jest piosenką która leci w tle a która tak dobrze znają ze nie muszą wsłuchiwać się w treść), za to w kluczowych momentach -nauki czegoś- mówić tak, żeby chłopcy zwrócili uwagę(zmiana tonu itp.). Przy zadaniach zwracać uwagę na koncentrację chłopców, jeśli nie patrzy na coś to tego nie widzi, jeśli nie reaguje na polecenie to nie słyszy, jeśli sie denerwuje to być może w tym momencie jest skoncentrowany na potrzebach wewnątrz siebie (głód, sen, pragnienie) pokazac kubek, poduszke,kanapke - jesli to te potrzeby - sięgnie po tą rzecz, którą kojarzy z tą czynnoscią. Pozdrawiam
    Janikowska

    OdpowiedzUsuń