wtorek, 26 sierpnia 2014

Kornik Zgryzota

 

KLASYFIKACJA:


gatunek: Kornik Zgryzota

rodzaj: Gryzicus Szlachtozębus

charakter: zgryźliwy

misja: naruszyć swym zębem wszystko co możliwe

występowanie: nasza chatynkaKornik Zgryzota przechodzi następujące stadia rozwoju:

Stadium I:
Zaczyna się niewinnie: dyskretne podgryzanie zabawek, ot tak, dla spróbowania nowych smaków i konsystencji. Taki uroczy trzylatek, który zatrzymał się na fazie oralnej.

Stadium II:
Podkradanie gryzaków psa - bardzo logiczne. Są gumowe, pachnące i stworzone do gryzienia.

Stadium III:
Przeszukiwanie nowych zakamarków w celu zdobycia coraz to nowszych, twardszych powierzchni płaskich do gryzienia. W przypadku naszego Kornika są to płyty CD. Bzyl wdrapuje się na krzesło, z krzesła na pianino, sięga na półkę do kolekcji bajek DVD, a gdy już coś upoluje, wyciąga ofiarę z pudełka i gryzie bez opamiętania. Śmierć poniosły dwie Mysie i Pszczółka Maja.

Na razie zaniepokojeni obserwujemy trzecią fazę przemiany Bzyla. Ucierpiały dwa minutniki i empetrójka Roszka. Z przerażeniem wyglądam fazy czwartej. Trzeba pochować kable. Zabezpieczyć tynki. Wzmocnić konstrukcję mebli.

Stadium piąte to ludożerstwo.

3 komentarze :

 1. :-) u nas faza czwarta objela wszelkie porecze w autobusach , tramwajach , pociagach, dworcach itd. (im wiecej obrzydliwych bakterii tym lepiej) - cienkie rajstopy na nogach niezaleznie od tego czy znajomych czy nie , wszelkie szyby (oblizywanie) w tym szyba lady miesnej u rzeznika - to ostatnie zostalo do dnia dzisiejszego , choc i ulubiona porecz zostanie sprobowana od czasu do czasu ukradkiem - reszta przechodzila powoli do ok. 5,5 roku ( w tym pieniadze i kamienie w buzi) - co was nie zabije to was wzmocni ;-P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Aniu, przynajmniej wiem, co nas czeka :/ ;)

   Usuń
 2. Viola wylizywala wszystkie CD i DVD. W Koncu starsza stazem mama kazala mi zrobic bransoletke z CD, zrobilam, lizala ją na okraglo, i przestala. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń