poniedziałek, 21 września 2015

Wróżka

Czasami rzeczy niemożliwe stają się możliwe...

Długo trwały formalności. Psychiatra dziecięcy wypisał wniosek. Panie w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej wybałuszały oczy. Wydeptałam ścieżki. Przetarłam szlaki. Machina ruszyła.
Specjalistyczne Usługi Opiekuńcze (SUO) - jedyna szansa, by za niewielkie pieniądze ktoś kompetentny przyjechał do Endorfinek do domu. Popracował z nimi, pobawił się, pobył.
I gdy wreszcie wszelkie organy decyzujące dały zielone światło, stanęłam przed największym wyzwaniem - znaleźć odpowiednią osobą. Ba, odpowiednich znam sporo, ale odpowiednią i chętną? Gotową tłuc się do nas 10 km za miasto popołudniami.

Nikt nikogo nie znał. Nikt nic nie wiedział.
Szukałam, pytałam, obijałam się o instytucje.
Wreszcie rozpaczliwie zawołałam na Facebooku.

Odpowiedziała Ona jedna. Chętna. Gotowa.
Okazało się, że również Nieustraszona.

Od dwóch miesięcy chłopcy mają nową Przyjaciółkę. Wymagającą, pełną zapału. Przyjeżdża po pracy, cierpliwie wysłuchuje moich wiecznych wątpliwości. Ze spokojem znosi krzyki i bunty chłocpów. Umie ich przekupić, zachęcić, ogarnąć. Masuje, tuli, śpiewa, opowiada, tłumaczy, rysuje, maluje, tworzy mazie przeróżne.

I czaruje.
Nasz terapeutyczny stryszek znów tętni życiem.

Poznajcie Wróżkę Ewelinę i jej czary!
 
Nasze koło ratunkowe.
Nasz zapasowy silnik.
Dobrego Duszka Endorfinek... 
 
7 komentarzy :

 1. Hej! możesz napisać o szczegółach dotyczących formalności? To SUO finansuje Ośrodek Pomocy Społecznej? cieszę się z Waszego powodu i trochę zazdroszczę:) Może nam też się uda. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć, z błyskiem w oku przeczytałam post. Od razu się zainteresowałam, będę załatwiać, zaopatrzę się w przepisy jestem pełna zapału. Jeśli chodzi o Waszą wróżkę to usługi pedagogiczne, jak zostały określone? Tak po prostu dałaś ogłoszenie na FB/ jestem pod wielkim wrażeniem i szlag mnie trafia, że nic o SUO nie wiedziałam. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam specjalny druk wniosku o SUO, gdzie były wyszczególnione obszary, jakich SUO może dotyczyć, i psychiatra pozaznaczał odpowiednie. Ważne jest też, aby określił ilość godzin przysługujących tygodniowo. Osoba świadcząca usługi w ramach SUO powinna mieć odpowiednie papiery, nie pamiętam jakie dokładnie.

   Usuń
 3. MAm jeszcze jedno pytanie, ile razy w tygodniu przychodzi Wasza Wróżka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NA razie 2 razy w tygodniu na 2 godziny, ale może uda nam się jeszcze zwerbować kolejną Wróżkę na trzeci dzień. Tylko boję się, żeby nie przesadzić i Endorfinek nie wykończyć. SUO opłaca się osobom z małym dochodem, bo ludzie bogatsi muszą płacić za nie 100%.

   Usuń
 4. Życzę sukcesów,pani jak TO pani opinia w KOLEGIACIE

  OdpowiedzUsuń