niedziela, 7 czerwca 2015

Telekradnisie

- Ulaluga Po! [Hulajnoga Po!]
- Inki Inki! Uzaj! Kauza! [Tinki Winki! Uważaj! Kałuża!]
- Eleubisie adzo sie koają! [Teletubisie bardzo się kochają!]

Raz po raz wykrzykuje Roch.
Jedząc śniadanie.
Kręcąc się w kółko na dywnie.
Gadając do krzaków.
Siedząc na nocniku.

Wciągnęła Go teletubisiowa czarna dziura i wypluć nie chce. Nie ma kontaktu, nie ma wymiany, jest tylko komunikat w jedną stronę. Działać możemy napędzani tylko teletubisiowym wiatrem w żagle.
Spacerek - do taktu z teletubisiowym wierszykiem.
Nieporadne próby kolorowania - tylko na kolorowankach z Teletubisiami.
Bajka - oczywiście....

Będąc świeżo po lekturze "Łebków od szpilki" Agnieszki Szpili (jeszcze stygną w mojej głowie ostatnie strony) wiem, że Teletubisie lubią "ukraść" rodzicom dzieci, i to na długo.
Zazdrosna się robię o te łagodne stworki. Że zawładnęły moim dzieckiem, schowały Roszka pod pachę i hyc! W nogi!

Tinky Winki! Dipsy! Laa-Laa! Po!

Oddajcie nam Roszka!!!

2 komentarze :

  1. wiem o czym piszesz , ale popatrz na to z innej strony - wiesz czym zmotywowac mlodego do dzialania - na podstawie kradnisiow ;-) moze sie roszek uczyc liczenia(ile jest teletubisow), kolorow, segregowania , jesli masz figurki mozesz zaczac Thera - play - naprzyklad prostymi slowami - "ooo. teletubis sie udezyl - ooo - zobacz Roczku , ma aua! aua! - tak mowi teletubis - podmuchaj , przyklej plasterek.... itd.- powodzenia !!! naszym kluczem do Tadeuszka byly wtedy pajaki gumowe i szczotki :-D (trzymaja sie do teraz , ale doszly jeszcze inne rownie intensywne zainteresowania)

    OdpowiedzUsuń
  2. My już po etapie tubisiów ale było jak u Was .Jednak plusy też były bo Jasiek bardziej uczuciowy sie zrobił -bo sie koaja i tuuuulimy na okrete było .Wszystko co robilismy było teletubisiowe a najfajniejszy był taniec booom booom i głowa ramiona kolana palce oraz odcinek o spaniu i wstawaniu .I było Wstawaj Janek obuuuudź się .Ja się przyłaczyłam do Jaska i jego pasji razem tańczylismy i znam na pamięc większośc tekstów , potem zaczęlam zadawac pytania w stylu co robi twinki , okaz gdzie stoi lala no i minęło a gadulec się rozwinął

    OdpowiedzUsuń